Чому корисно слухати музику за кермом?

За кермом не потрібно відволікатися – це небезпечно. Тому, наприклад, не можна говорити мобільним телефоном. А ось музику слухати навіть рекомендується (пояснюють психофізіологи).
Багато хто стверджує, що улюблена музика не тільки не заважає їм у процесі водіння, а й навіть допомагає уникнути аварії.
Що це - самонавіювання, щоб залишити за собою право на задоволення?
Думаю що ні. У чому ж різниця розмови та прослуховування музики?
Мова - це словесна інформація, адресована лівій півкулі, яка відповідає за логічне аналітичне мислення, концентрацію уваги на конкретних деталях, з неминучим обмеженням уваги до всього іншого.
Звуки музики допомагають правому півкулі сприймати живі зорові враження, бачити навколишній світ у всій його повноті. А це означає, що всі інші зорові та слухові враження в цей момент фільтруються та відсуваються на задній план, щоб не заважали найголовнішому – тому, на чому зосереджено аналіз.
До таких «зайвих» вражень відносяться і миготливі за вікном пейзажі, і звуки, і машини, що пролітають повз, і машини, які раптово уповільнюють хід або з'їхали зі смуги, і люди, що перетинають дорогу.
Все, що вимагає моментальної орієнтації та швидкого «схоплювання» безлічі різноманітних сигналів із зовнішнього світу, те, що забезпечує точність та швидкість реакції, – все це не входить у функції лівої півкулі в процесі спілкування. Мозок зайнятий повністю сприйняттям та обмірковуванням сказаного.
Музика та спів, навпаки, адресовані правому півкулі.
▫️Вони не потребують аналізу. Права півкуля влаштована так, що вона не концентрується на чомусь обмеженому та конкретному і не розбирає світ на окремі елементи, щоб їх проаналізувати та вибудувати у строго впорядковану систему. Воно сприймає світ як ціле і відкрите для всіх його проявів, «схоплює» їх одночасно, і звуки музики не заважають, а навіть допомагають йому сприймати в той же час живі зорові враження, бачити навколишній світ у всій його повноті та барвистості.
Для кожної людини це має бути така музика, в якій вона буквально розчиняється від задоволення, як під час медитації, коли на електроенцефалограмі домінує альфа-ритм спокою, але при цьому мозок відкритий для будь-яких чуттєвих переживань.
✔️Права півкуля відповідальна за цілісність нашої поведінки, за гармонійне поєднання рухів, за здатність зробити навіть до усвідомлення швидкий і безпомилковий вибір правильного руху в умовах, коли від такого руху залежить порятунок, в екстремальній ситуації. Цей вибір відбувається майже інтуїтивно, без попереднього аналізу, і потім людина, як правило, не пам'ятає, що саме вона робила і в якій послідовності і як їй вдалося швидко зреагувати.
Музика не створює альтернативу вирішуваній проблемі - вона створює гарний фон для вирішення 🎵
✔️А допомогти йому могла музика, яка звучить не тільки у вухах, а й у ньому самому, музика, яка створює внутрішню гармонію і водночас не відволікає від того, що відбувається зовні, не зосереджує нашу увагу на чомусь одному.
✔️Це означає, що музику, яка приносить задоволення, варто слухати не тільки при керуванні, але і при вирішенні найрізноманітніших завдань, щоб бачити проблему в широкому контексті асоціацій і різноманітних зв'язків з іншими проблемами. Музика при цьому не створює альтернативу вирішуваній проблемі – вона створює гарне тло для вирішення.
Я знаю професійних комп'ютерників та програмістів, які успішно працюють під музику, яка навіть, за їхніми словами, дозволяє їм краще зосередитися на певній проблемі і не втомитися при цьому.
Активність правої півкулі під час створення чи сприйнятті багатозначних образних уявлень вимагає додаткових енергетичних витрат від мозку. Тому і творчі люди не втомлюються саме у процесі творчої діяльності, а готовність до творчого рішення корисна за будь-якого виду діяльності.